1398 پنجشنبه 6 تیر امروز


 
اخبار بنزین
رويانيان خبر داد:
كاهش سهميه بنزين سال 89 به 60 ليتر در هر ماه
خبرگزاري فارس: رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور از كاهش سهميه بنزين در سه ماهه اول سال 89 از 80 ليتر به 60 ليتر در هر ماه خبر داد و گفت: براي رفاه مردم 80 ليتر هم سهميه ويژه عيد نوروز در نظر گرفته شد كه مجموع اين رقم 260 ليتر در بهار 89 مي شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، محمد رويانيان امروز در حاشيه همايش تنديس فداكاري جمعيت هلال احمر با اشاره به اينكه در سال 89 بر اساس قانون مجلس شوراي اسلامي بايد سهميه بنزين نسبت به سال 88 كاهش يابد، اظهار داشت: نخواستيم با اين نوع تصميم‌گيري در بين مردم خللي ايجاد شود‌ ضمن اينكه قصد داشتيم دست سوءاستفاده‌كنندگان از كمتر شدن سهميه سوخت را ببنديم و از افزايش قيمت در ايام نوروز جلوگيري كنيم.
وي با بيان اينكه اعلام سهميه 20 ليتري سوخت نوروز 89 يك اشتباه از سوي رسانه‌ها بوده و سهميه واقعي سوخت نوروز 80 ليتر است، گفت: واقعيت امر اين است كه سال 88، 3 سهميه 80 ليتري براي خودروها در نظر گرفته مي‌شد ولي در سال 89 ، 3 سهميه 60 ليتر به مردم ارائه مي‌شود كه مجموعا 180 ليتر به حساب مي‌آيد و متعاقبا مابقي كه 80 ليتر بوده سهميه واقعي سوخت عيد نوروز 89 محسوب مي‌شود.
رويانيان از 3 سهميه 60 ليتر و در مجموع 180 ليتر تا اطلاع ثانوي براي خودروهاي كشور خبر داد و افزود: در سال آينده سهميه از 60 ليتر كمتر نخواهد شد ولي احتمال بيشتر شدن سهميه خواهد بود.
وي اظهار داشت: براي كنترل ناوگان حمل و نقل در سال آينده و متعاقبا براي اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها، برنامه‌ريزي مناسبي انجام شده است تا مردم دچار مشكلي نشوند.تولید بنزین در ایران:

 

ایران،  توان افزایش تولید 7 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاههای موجود را دارد:

نفت نیوز: مدیر عامل شرکت پالایش نفت ایران با اشاره به اولویت بندی برای ساخت 7 پالایشگاه جدید نفت و میعانات گازی در کشور، اعلام کرد: پالایشگاههای پارس، هرمز، خوزستان و شهریار از طرحهای اولویت دار به شمار می روند.
  

به گزارش نفت نیوز، منوچهر آقا نژاد درباره اولویت بندیهای ساخت پالایشگاه جدید نفت و میعانات گازی در کشور، گفت: هم اکنون ساخت 7 پالایشگاه جدید نفت خام و میعانات گازی طراحی شده که تاکنون تنها ساخت یکی از این طرحها آغاز شده است.

وی با بیان اینکه پس از پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، ساخت پالایشگاه پارس شیراز در اولویت دوم ساخت قرار دارد، بیان کرد: با توجه به اینکه خوراک اولیه این پالایشگاه میعانات گازی پارس جنوبی است از این رو ساخت این مجموعه پالایشی با توجه به میزان بنزین تولیدی آن در اولویت دوم قرار دارد.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت ایران از پالایشگاه های نفت سنگین خوزستان و هرمز به عنوان اولویتهای بعدی ساخت پالایشگاه های نفت یاد کرد و افزود: خوراک این دو پالایشگاه نفت خام های سنگین و فوق سنگین بوده که در بازارهای بین المللی از قیمت و مشترهای کمتری برخوردار است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با ساخت این دو واحد پالایشی امکان فرآورش نفت خام های سنگین فراهم می شود، تصریح کرد: این موضوع موجب تولید فرآورده های نفتی با ارزش افزوده و استانداردهای یورو پنج در کشور خواهد شد.

آقانژاد با اشاره به اینکه پس از ساخت این سه واحد پالایشی، احداث پالایشگاه های نفت شهریار تبریز و آناهیتای کرمانشاه می توانند در اولویتهای بعدی قرار بگیرند، بیان کرد: با احدث پالایشگاه شهریار امکان تامین سوخت مایع استانهای شمال و شمالغرب کشور تسهیل می شود، ضمن آنکه هزینه های انتقال فرآورده های نفتی از جنوب به شمال نیز کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه برای ساخت چهار پالایشگاه پارس، هرمز، خوزستان و شهریار در مجموع به حدود 16 میلیارد دلار سرمایه نیاز است، تبیین کرد: با توجه به تولید محصولات نفتی در این واحدها هزینه سرمایه گذاری این پالایشگاه ها نیز در مدت کوتاهی بازگشت داده می شود.

به گزارش مهر، پیش از این محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری در مراسم تودیع و معارفه وزیر نفت با اشاره به ضرورت اولویت بندی برای ساخت پالایشگاه های جدید نفت در کشور گفته بود: از این رو پیشنهاد می شود ساخت سه پالایشگاه جدید آغاز و پس از تکمیل آنها احداث واحدهای جدید در دستور کار قرار بگیرد. 

توان افزایش تولید 7 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه های کشوروجود دارد  

مدیرعامل شرکت توسعه صنایع پالایش نفت گفت: در شرایط کنونی با استفاده از مواد افزودنی استاندارد و مورد تایید پژوهشگاه صنعت نفت به بنزین خام تولیدی داخل، امکان افزایش تولید روزانه 6 تا 7 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه های کشور وجود دارد.   

به گزارش نفت نیوز، "منوچهر آقانژاد" ، با اشاره به طرحهای بهینه سازی و افزایش ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه ها و احداث پالایشگاه های جدید که برای خودکفایی در تامین بنزین داخل و صادرات آن در دست اجرا است، افزود: تا به نتیجه رسیدن این طرحها، در شرایط کنونی می توان از مواد افزودنی استاندارد برای افزودن به بنزین خام استفاده کرد و تولید بنزین را در پالایشگاه های داخلی بال برد.
وی افزود: کمیته ای در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به همین منظور تشکیل شده که با جدیت پیگیر واردات این مواد افزودنی برای افزایش تولید بنزین است.
به گفته آقانژاد، این مواد افزودنی به راحتی قابل خرید در دنیا هستند و برای تسریع در خرید این مواد باید دیگر دستگاه های دولتی و نظام بانکی مساعدت کنند.
مدیرعامل شرکت توسعه صنایع پالایش نفت تاکید کرد: با اضافه کردن این مواد به بنزین خام تولیدی و مازاد بر خوراک واحدهای بنزین سازی پالایشگاه های کشور، امکان افزایش تولید بنزین به میزان 6 تا 7 میلیون لیتر در روز به راحتی امکانپذیر خواهد شد.
وی خرید این مواد و افزودن آن به بنزین خام را در مقایسه با هزینه واردات بنزین بسیار باصرفه تر دانست و افزود: با افزودن این مواد به بنزین خام، عدد اکتان این فرآورده(آرام سوزی بنزین) از 82 به 87 (بنزین معمولی) افزایش می یابد.
به گزارش ایرنا، آقانژاد با اشاره به اینکه واحدهای بنزین سازی موجود در پالایشگاه های کشور باظرفیت کامل مشغول به کار هستند، میزان تولید کنونی بنزین داخل را 45 میلیون لیتر در روز اعلام کرد و افزود: برای متوازن کردن مصرف و تولید بنزین در کشور نیاز به واردات روزانه 15 تا 20 میلیون لیتر بنزین است.
انتهای پیام


1 صفحه

1


English : تماس با ما :  لیست قیمت :
گالری تصاویر : خدمات : محصولات : درباره ما
Copyright 2009 ©Tehran Pasargad All rights reserved.